Wakacyjne Spotkanie ze Sztuką

19-08-2014

„Dziś dla nas w świecie nieproszonych gości

W całej przeszłości i całej przyszłości

Jedna jest tylko kraina taka,

W której jest trochę szczęścia dla Polaka”

A.Mickiewicz „Pan Tadeusz”

Środowiskowy Dom Samopomocy w Baranowie Sandomierskim był organizatorem Wakacyjnego Spotkania ze Sztuką, które odbyło się w dniu 13.08.2014r. na terenie Zespołu Zamkowo – Parkowego w Baranowie Sandomierskim. Gośćmi byli uczestnicy i kadra zaprzyjaźnionych Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili przedstawiciele władz lokalnych, m. in. Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Jacek Hynowski oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Baranów Sandomierski i Dyrektor Zespołu Zamkowo – Parkowego Kazimierz Idzik.
Celem organizatorów spotkania była integracja osób niepełnosprawnych,  rozwijanie zainteresowań literaturą i sztuką oraz poznawanie staropolskich zwyczajów i obrzędów.  Uroczystość nawiązywała tematycznie do epopei A. Mickiewicza „Pan Tadeusz” – rozpoczęła się inscenizacją fragmentu tego dzieła literackiego  oraz tańcem „Polonez” w wykonaniu gospodarzy.  Po części oficjalnej uczestnicy wzięli udział w plenerze plastycznym prowadzonym przez zaprzyjaźnionych artystów oraz w prezentacji piosenki biesiadnej. Wszyscy chętni mieli możliwość skorzystania  z dodatkowej atrakcji oferowanej przez Zespół Zamkowo – Parkowy w Baranowie Sandomierskim, jaką jest pole golfowe, gdzie pod okiem instruktora Pana Kazimierza Idzika poznali podstawowe zasady gry. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki w postaci wykonanych w ŚDS ceramicznych słoników, a każdy zespół  - witrażowy obrazek z wizerunkiem Zamku.
            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Dyrekcji Zespołu Zamkowo – Parkowego w Baranowie Sandomierskim  oraz Dyrekcji Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim za wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia.

TEKST: Barbara Ruła

Osoba publikująca: Tomasz Priuś