turniej lekkoatletyczny pomiędzy szkołami z terenu Gminy Baranów Sandomierski

01-10-2014

W dniu 30.09.2014r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim odbył się turniej lekkoatletyczny pomiędzy szkołami z terenu Gminy Baranów Sandomierski. Do udziału w rozgrywkach przystąpili uczniowie ze wszystkich Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum. Zorganizowane rozgrywki były posumowaniem zajęć lekkoatletycznych prowadzonych bezpłatnie dla dzieci i młodzieży od maja br. na stadionie lekkoatletycznym. Zajęcia te były częścią realizowanego przez Gminę Baranów Sandomierski projektu współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 pn.: „ Przeprowadzenie warsztatów z narciarstwa, lekkoatletyki i gry w golfa szansa na rozwój aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży”. Podczas organizacji turnieju Burmistrz Baranowa Sandomierskiego zachęcał dzieci i młodzież do uprawiania sportu i korzystania z obiektów sportowych, zwłaszcza tych nowo wybudowanych na terenie Gminy.  Pan Burmistrz podkreślił ze uprawianie sportu ćwiczy nie tylko sylwetkę i wygląd zewnętrzny, ale również charakter.

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: