Statuetki „Za wielkie serce i pomoc dzieciom” rozdane

12-06-2014

Statuetkę i podziękowanie „Za wielkie serce i pomoc dzieciom” na sesji Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Nasz Tarnobrzeg” wręczył Pani Annie Rzeszut - najbarwniejszej postaci wśród podkarpackich twórców - wspaniałej gawędziarce, śpiewaczce, jednej z filarów zespołu obrzędowego „Lasowiaczki”, od 1976 r. działającego w Baranowie Sandomierskim. Uhonorowani zostali również: Jacek Hynowski - burmistrz Baranowa Sandomierskiego, Jan Pelczar – zastępca burmistrza, Kazimierz Idzik – przewodniczący rady miejskiej. Stowarzyszenie podjęło uchwałę o uhonorowaniu osób z naszej gminy na wnioski dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu za okazywaną pomoc, ofiarność i „Wielkie Serce”. Wręczenia wyróżnień dokonał Stanisław Uziel - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia „Nasz Tarnobrzeg”, Kawaler Orderu Uśmiechu oraz Jolanta Rawska – Sekretarz Stowarzyszenia. Działalność Stowarzyszenia od początku opiera się na pomocy osobom potrzebującym, szczególnie dzieciom. Do najważniejszych i najbardziej znanych inicjatyw stowarzyszenia trzeba zaliczyć wigilię na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, organizowanie dla dzieci imprez z okazji dnia dziecka czy mikołajek. Stowarzyszenie systematycznie pomaga podopiecznym domów dziecka w naszym regionie.

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: Tomasz Priuś