Starostwo opracuje projekt budowy ciągu pieszo - rowerowego z Baranowa Sandomierskiego do Suchorzowa, w gm. Baranów.

01-10-2014

Władze Powiatu Tarnobrzeskiego przygotowują się do opracowa-nia projektu przebudowy ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż drogi wo-jewódzkiej relacji Gawłuszowice - Baranów Sandomierski. Na projekt w budżecie powiatu zarezerwowano już 40 tysięcy złotych.  Trasa ścieżki będzie biegła z placu targowego w Baranowie Sandomierskim do drogi wojewódzkiej,  w miejscowości Suchorzów.
Budowa ścieżki  jest konieczna ze względu na specyfikę drogi. Droga jest bardzo kręta i stwarza zagrożenia dla rowerzystów i pie-szych.
Budowa pierwszego odcinka trasy rowerowej w tym miejscu, za-początkuje budowę kolejnych odcinków tras rowerowych, do których przymierzają się władze powiatu tarnobrzeskiego. - Mamy nadzieję, że w przyszłości, dzięki współpracy z władzami województwa podkarpac-kiego, inwestycja będzie miała  znacznie większy zasięg. Chcielibyśmy w kolejnych latach poprowadzić trasę rowerową aż do Jeziora Tarno-brzeskiego. Stworzymy swoistą atrakcję turystyczną dla mieszkańców naszego powiatu, ale także turystów, którzy coraz częściej odwiedzają nasz region. Postaramy się połączyć Zamek w Baranowie Sandomier-skim z Jeziorem Tarnobrzeskim - powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: Tomasz Priuś