Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Spotkanie opłatkowe w Knapach

06-02-2014

Blisko czterdzieścioro zaproszonych gości uczestniczyło w spotkaniu noworocznym w Knapach. Był opłatek, życzenia i wspólne kolędowanie.

 

18. stycznia 2014 roku, Sołtys wraz z Radą Sołecką przygotowali spotkanie opłatkowe z mieszkańcami. Licznie zgromadzonych gości przywitali Sołtys Andrzej Sudoł i Radny Wojciech Mazur, którzy złożyli mieszkańcom i zaproszonym gościom noworoczne życzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej, pod przewodnictwem Pani Krystyny Rusin, zadbali o oprawę artystyczną dorocznego spotkania przygotowując Jasełka. Miejscowe gospodynie natomiast dołożyły wszelkich starań by przygotowane stoły były nie tylko pięknie udekorowane, ale i suto zastawione tradycyjnymi polskimi przysmakami. Podczas spotkania nie zabrakło czasu na wspólną modlitwę o to by w Nowym Roku wszystkim nam dobrze się darzyło, na łamanie się opłatkiem, szczere noworoczne życzenia, niekończące się rozmowy o przeszłości i przyszłości oraz wspólne kolędowanie.
Jak zgodnie twierdzą uczestnicy tych spotkań, jest to ważne wydarzenie przede wszystkim dlatego, że stwarza okazję by wyjść z domu i wspólnie spędzić czas w miłym gronie. Uroczystość ta na dobre wpisała się w kalendarz imprez miejscowości i można powiedzieć, że stała się serdeczną coroczną tradycją. Tradycją, o którą trzeba dbać i którą warto pielęgnować.

 

Andrzej Sudoł

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2014-10-02
Data publikacji: 2014-10-02
Data modyfikacji: