Spotkanie noworoczne w Rzeszowie

03-01-2014

W dniu 10 stycznia 2014 roku odbyło się noworoczne spotkanie zorganizowane przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, któremu przewodniczy marszałek Władysław Ortyl, przy udziale Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz - Śmigielskiej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, prezydenci, burmistrzowie, starostowie i radni samorządów wszystkich szczebli, przedstawiciele służb mundurowych, rektorzy wyższych uczelni, szefowie instytucji wojewódzkich i podległych samorządowi województwa.

Jednym w punktów noworocznego spotkania samorządowców było symboliczne wręczenie Złotej Odznaki Honorowej PSST księdzu infułatowi Stanisławowi Macowi. Została ona przyznana w uznaniu pracy i zasług na rzecz rozwoju samorządności na Podkarpaciu, w ciągu 15 lat posługi duszpasterskiej jako duszpasterz samorządów terytorialnych. Niestety, ze względu na stan zdrowia jubilat świętujący w tym roku 50-lecie święceń kapłańskich nie mógł odebrać odznaki osobiście.

Życzenia noworoczne samorządowcom złożyła także Małgorzata Chomycz - Śmigielska – Wojewoda Podkarpacki.

Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu orkiestry i solistów Filharmonii Podkarpackiej.

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: