Spotkania informacyjne dla pracodawców

04-09-2014

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu

ZAPRASZA PRACODAWCÓW

na spotkania informacyjne w dniach od 15.09.2014r. do 19.09.2014r., w godz. 12.00.-13.00.

Temat spotkania:

„Wybrane usługi i instrumenty rynku pracy po nowelizacji ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.”

Na spotkaniu omawiane będą między innymi następujące zagadnienia:

- Profilowanie pomocy i identyfikacja potrzeb klienta Powiatowego Urzędu Pracy.

- Poprawa jakości świadczonych usług poprzez powierzenie pracownikom urzędów pracy funkcji doradcy klienta.

- Nowe instrumenty wspierające zatrudnienie młodych ludzi na rynku pracy (bony stażowe, szkoleniowe, zatrudnieniowe, na zasiedlenie).

- Ułatwienie zdobycia stażu zawodowego poprzez refundację składek na ubezpieczenie społeczne dla bezrobotnych do 30 roku życia podejmujących pierwszą pracę.

- Nowe narzędzia wspierające tworzenie miejsc pracy i powrót do zatrudnienia osób bezrobotnych, w tym powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka (grant na telepracę, świadczenie aktywizacyjne).

- Wsparcie pracodawców zatrudniających osoby bezrobotne 50 plus.

- Program Aktywizacji i Integracji- w ramach którego będą realizowane działania z zakresu aktywizacji zawodowej oraz integracji społecznej.

- Wspieranie pracodawców w podnoszeniu kwalifikacji pracowników- poprzez Krajowy Fundusz Szkoleniowy.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu informacyjnym w dniach 15-19.09.2014r można dokonać drogą e-mail: http://rzta@praca.gov.pl, tel. 15 823 00 30 w. 102 lub osobiście w siedzibie PUP w Tarnobrzegu, ul. 1 Maja 3 pokój 15.

Osoby, które zgłoszą swój udział w spotkaniu otrzymają potwierdzenie udziału, z dokładnym jego terminem, drogą e-mail lub telefoniczną, w terminie do 3 dni od wysłania zgłoszenia.

Szczegółowych informacji na temat spotkania udzielają:

Anna Kowalska oraz Marzena Dziewa tel. 15 823 00 30 w. 102

Osoba publikująca: Tomasz Priuś