„Rowerem na spotkanie lata”

11-06-2014

„Rowerem na spotkanie lata”
W niedzielne popołudnie 22 czerwca 2014 roku, pomimo niezbyt sprzyjającej aury, grupa 71 osób wzięła udział w wycieczce rowerowej „Rowerem na spotkanie lata” organizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „GAJ” w Woli Baranowskiej . Na wycieczkę wybrały się całe rodziny, aby wspólnie z innymi poznać ścieżki rowerowe w swojej okolicy wyznaczone w ramach „Ekomuzeum”. Na starcie każdy z uczestników otrzymał okolicznościową chorągiewkę oraz kamizelkę odblaskową (z logotypem LGD, UE, Leadera, PROW 2007-2013), aby być bardziej widocznym, a co za tym idzie bezpiecznym na drodze oraz zostali poinformowani o bezpieczeństwie w czasie jazdy. W czasie przejazdu nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP Wola Baranowska. Czas przejazdu wyznaczoną trasą zajął uczestnikom  2,5 godz. Meta wycieczki była nad zbiornikiem wodnym „Gaj” w Woli Baranowskiej, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek (kiełbasa z grilla, pieczywo, woda i sok). Po poczęstunku rozpoczęły się  konkursy z wiedzy o Lasowiackiej Grupie Działania, turystyce, zasobach kulturalnych w gminie Baranów Sandomierski. Uczestnicy konkursów wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień zamieszczonych w pytaniach. Za udział w konkursach wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Część konkursowa wraz z poczęstunkiem trwała 1,5 godz. a cała impreza zakończyła się o godz. 18.00.  Nad sprawnym przygotowaniem i przebiegiem całej imprezy zaangażowani byli członkowie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej „GAJ” w Woli Baranowskiej, jak również strażacy z OSP Wola Baranowska oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej. Ponadto, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz Dyrektora MGOK na stronach internetowych tych instytucji umieszczone były plakaty informujące o wydarzeniu oraz informacja z realizacji imprezy.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Osi 4 Leader 431 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejetności i aktywizacja” realizowanego przez Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”

Osoba publikująca: m b
Osoba aktualizująca: m b