„Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”

08-12-2020

W ostatnich dniach odczuwamy znacznie obniżoną temperaturę powietrza, mroźne wieczory i poranki nie dały nam wyboru więc sezon na ogrzewanie domów ruszył pełną parą . Rzadko jednak zauważamy problem zanieczyszczenia powietrza, który doskwiera szczególnie  w tym czasie - w sezonie grzewczym.

Przyjemnie jest poczuć ciepło bijące z domowego kaloryfera, piecyka lub kominka, pamiętajmy przy tym jednak, że to co wrzucamy do pieca ma wielkie znaczenie. Ważne aby znalazło się tam tylko to co powinno, odpady i śmieci z gospodarstwa domowego niech wylądują w przeznaczonych na to workach. Spalanie niewłaściwych materiałów ma duży, negatywny wpływ na środowisko, które jest zatruwane. Spalać możemy: węgiel kamienny, ekogroszek, brykiet drzewny, pellet, suche i nieimpregnowane drewno.

Niestety, świadomość negatywnych skutków spalania m.in. plastików w piecach czy przydomowych kotłowniach jest w społeczeństwie ciągle bardzo niska. Dlatego też apelujemy do mieszkańców o rozsądek i o to, byśmy wspólnie zadbali o środowisko a przy tym o naszych bliskich i nas samych bo przecież oddychamy tym czym palimy.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur