Piknik rodzinny w Suchorzowie

05-08-2014

W niedzielne popołudnie 27 lipca, mieszkańcy Suchorzowa mieli okazję korzystać z uroków terenu nad zbiornikiem wodnym, który roztacza się obok miejscowości, na niedzielnym pikniku rodzinnym. Organizatorzy tj. Sołtys Małgorzata Hudela wraz z Radą Sołecką, przygotowali wiele atrakcji. Była możliwość popływania kajakami lub na pontonach, była zjeżdżalnia dla dzieci, lody, słodycze, napoje i grill. Młodzież, dzień wcześniej przygotowała boisko do gry- odprowadziła stojącą tam wodę, przygotowała pomost do spływu kajakowego i zorganizowała 3 drużyny do gry w siatkówkę na piasku. Najlepsza drużyna zdobyła nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Jacka Hynowskiego. Organizację pikniku wspomógł także Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra. Przyjemności, zabawy a dla niektórych trochę strachu przed pływaniem kajakami było wiele. Początkowa nieśmiałość, zamieniła się później w….. kolejki. Z możliwości pływania kajakami i pontonem, korzystały całe rodziny. Jednak najczęściej  to tatusiowie, ze swoimi pociechami zażywali z tej przyjemności. Ratownik p. Grzegorz nie pozwolił dzieciom i niektóry dorosłym wypłynąć bez kapoków. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi nad wodą, a niektórym nawet w wodzie. Odważni (!!!) – przecież nie wiadomo jaki skład ma ta woda. Dzieciaki korzystały ze zjeżdżalni. Nawet niektóre nastolatki przypomniały sobie, jak się zjeżdża na tyłku. Było fajnie. Poczęstunek był darmowy, co niektórych trochę dziwiło, ale i rozochociło. Padały stwierdzenia, że takie imprezy powinny być co tydzień. Piknik zgromadził prawie połowę mieszkańców naszej miejscowości. Odwiedzili nas też goście, którzy byli zaskoczeni atrakcjami, dużą liczbą uczestników i bardzo wakacyjną atmosferą. W trakcie pikniku, na zlecenie Rady Sołeckiej, młodzież przeprowadziła ankietę na temat inicjatyw, których realizacja jest bardzo potrzebna wsi. Oczywiście, prawie wszyscy widzą potrzebę budowy chodnika od miejscowości do przystanków przy drodze wojewódzkiej, czy też budowy jakiejś infrastruktury nad zbiornikiem, bo obecna w postaci 4 ławek jest trochę uboga. Były i propozycje bardziej niespotykane np. budowa parku rozrywki nad zbiornikiem, z diabelskim kołem, zjeżdżalniami, parkiem linowym.
Organizacja pikniku zintegrowała naszą społeczność. Zaangażowanie mieszkańców, zwłaszcza tych z bezpośredniego sąsiedztwa ze zbiornikiem, młodzieży, duże uczestnictwo przerosło oczekiwania organizatorów. Wszyscy sprostaliśmy wyzwaniu i dobrze.

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: