"Ogólnopolski Konkurs Grantowy" w ramach Program "Równać Szanse 2014" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności"

06-02-2014

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza
"Ogólnopolski Konkurs Grantowy" w ramach Programu
"Równać Szanse 2014" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności"

Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.
O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy  1 lipca 2014 r. a 30 listopada 2015 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.
Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikuje się część wnioskujących) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu. Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 10 marca  2014 roku o godzinie 12.00.
Więcej informacji na stronie www.rownacszanse.pl.

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: