ODS dla Domu Dziecka w Skopaniu

23-12-2020

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to czas, który sprzyja „otwieraniu serc” i niesieniu pomocy tym, którzy tego potrzebują. W tych trudnych dla nas wszystkich czasach pandemii każdy rodzaj pomocy napotyka przeciwności związane z ograniczeniami, jednak lokalny zespół ODS znalazł na to sposób.

W ubiegłą sobotę tj. 19 grudnia odbył się charytatywny koncert zorganizowany z chęci niesienia pomocy dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu. Nie był to normalny koncert, ponieważ publiczność zgromadzona była nie na widowni a w swoich domach, przed komputerami a cały koncert transmitowany był online.

Zespół ODS – Od Drugiej Strony mieszkańcy Gminy z pewnością dobrze znają, gdyż działają od 2018 roku a swoje umiejętności i pasję do muzyki prezentowali już podczas wcześniejszych licznych działań. To właśnie z ich inicjatywy powstało to przedsięwzięcie a jego realizacja była możliwa dzięki współpracy Zespołu, Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim gdzie odbył się koncert oraz Telewizji Lokalnej TVL, która zapewniła realizację transmisji na żywo.

Podczas transmisji online w kulminacyjnym momencie koncert oglądany był na 56 urządzeniach a publiczność na żywo mogła wsłuchać się w utwory wykonywane przez zespół. Dla tych, którzy się spóźnili lub chcieli przeżyć to jeszcze raz, niedługo po zakończeniu koncertu czekała niespodzianka z jego nagraniem na youtube do którego link wklejamy poniżej i zachęcamy do obejrzenia.

Cała akcja zorganizowana była po to aby pomóc a pomoc polegała na zbieraniu pieniędzy nie tylko podczas koncertu ale i teraz. Każdy kto tylko może i ma chęć wesprzeć Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu może to zrobić w każdej chwili wpłacając dowolną kwotę na konto: Gminna Akademia Sportu 21 9434 1067 2004 1403 9069 0001 z tytułem: „Darowizna dla Domu Dziecka  w Skopaniu”, pamiętajmy że razem możemy więcej.

Dodatkowo w MGOK Baranów Sandomierski i ŚDK Skopanie do 21 grudnia prowadzona była zbiórka artykułów chemicznych i przemysłowych zakończona sukcesem za co wychowankowie Domu Dziecka w Skopaniu są wdzięczni mieszkańcom Gminy.

Galeria zdjęć z koncertu dostepna w linku.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur