ODL Zbydniów zaprasza do konkursu

24-04-2014

ODL Zbydniów zaprasza do konkursu

6 tysięcy na energię odnawialną
Fundacja Fundusz Lokalny SMK zachęca do skorzystania z niezwykłej możliwości uzyskania dotacji na odnawialną i pożyteczną energię – energię społeczną. Już 5 maja w Stalowej Woli (ul. Podleśna 15) i 6 maja w Tarnobrzegu (ul. 1 Maja 4) w godzinach 16.00 – 19.00 w salach narad urzędu starostwa  odbędą się spotkania informacyjno – szkoleniowe dla tych, którzy  zamierzają uczestniczyć w Programie „Działaj Lokalnie 2014”.
Kilka słów o warunkach udziału w konkursie „Działaj Lokalnie”:
TERMIN NABORU WNIOSKÓW O DOTACJĘ:
wnioski będzie można składać od 18 kwietnia do 18 maja 2014 r. za pomocą generatora wniosków.

GENERATOR WNIOSKÓW:
dostępny pod adresem: http://system.dzialajlokalnie.pl/ . Materiały pomocnicze do generatora: http://www.dzialajlokalnie.pl/category/11-Niezbednik/#.Uz6uLqJQTlc

DORADZTWO Z PRZYGOTOWYWANIA WNIOSKÓW:
Fundacja zachęca do organizacji spotkań w gminach objętych działaniem ODL Zbydniów. Warunkiem spotkania jest udział w spotkaniu min. 2 grup zainteresowanych opracowaniem projektu do „DL” i udział w  spotkaniu min. 6-8 osób.

KONSULTACJE MAILOWE WNIOSKÓW:

przed ostatecznym złożeniem wniosku każdy wnioskodawca może skonsultować i uzyskać poradę w zakresie projektu. Wniosek o poradę należy złożyć na adres: fundacjasmk@gmail.com

REKOMENDACJE „STRATEGICZNE”:
 Szczególnie czekamy na wnioski od grup nieformalnych i organizacji, które zaczynają swoją aktywność społeczną;
 Oczekujemy inicjatyw, które wymagać będą zaangażowania środków dotacyjnych w kwocie 3-4 tys. PLN;
 W 2014 r. obchodzimy  25 rocznicę pierwszych wyborów demokratycznych. PAFW, ARFwP jak i nasza Fundacja – lokalny partner Programów „DL” zachęcają do włączenia się w inicjatywę „RAZEM 89”

GMINY OBJĘTE KONKURSEM:
Gorzyce, Zaleszany, Zaklików, Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Bojanów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Grębów.

WNIOSKODAWCY:
organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (np. fundacje, stowarzyszenia), grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna albo ośrodek pomocy społecznej, grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL.

OKRES REALIZACJI PROJEKTÓW:
projekty będą mogły trwać minimalnie 3 miesiące a maksymalnie 6 miesięcy i będą mogły być realizowane pomiędzy 1 czerwca 2014 r.  do 28 lutego 2015 r. Ze względu na współfinansowanie Programu "Działaj Lokalnie" zachęcamy  do opracowywania projektów, które kończyć się będą w listopadzie 2014 r. Szczegóły  o terminach na szkoleniach i spotkaniach informacyjnych.

POZA PROGRAMEM GRANATOWYMI „DL” ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH:

•  "Opowiedz..."
  •  „Wizytówka miejscowości”,
  •  "Opowiedz o swojej miejscowości"
Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: