Nowe stroje dla Gminnej Akademii Sportu

30-12-2020

Działająca oficjalnie od 14 sierpnia 2020 roku w formie stowarzyszenia Gminna Akademia Sportu w Baranowie Sandomierskim ma na swoim koncie już pierwsze doświadczenia w grze. Najmłodsi uczestnicy brali udział w kilku turniejach, w miarę możliwości odbywają się również treningi, które mają nie tylko podnosić umiejętności ale także przynosić wiele radości z rozwijania pasji.

Powiat Tarnobrzeski oraz Gmina Baranów Sandomierski wspierając młode talenty oraz aktywność fizyczną ufundowali młodym piłkarzom niezbędny sprzęt. Tuż przed świętami Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł wraz  zastępcą Jackiem Rożkiem i Pzewodniczącą Rady Powiatu Krystyną Rusin wręczyli 22 komplety strojów piłkarskich dla dwóch drużyn sportowych robiąc tym samym prezent gwiazdkowy młodym piłkarzom.

Samorząd Gminy również okazał wsparcie, przekazał dla GAS kwotę 5 000 złotych w ramach dotacji, dzięki której zakupiono 10 strojów do gry w piłkę nożną dla starszej drużyny, oraz sprzęt do treningów min. piłki, bramki, pachołki, znaczniki, płotki.  Środki pochodzące z Funduszu Gminy przekazane były na realizację zadania pn. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu - zajęcia sportowe w Gminie Baranów Sandomierski”. Zwieńczeniem całej inicjatywy był turniej piłki nożnej rozegrany na terenie Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej, w którym udział wzięły trzy drużyny z GAS w trzech kategoriach wiekowych.

Mamy nadzieję, że tak wyposażone drużyny będą czerpały radość z treningów a w przyszłości zawodnicy będą osiągali co raz większe doświadczenie co zaowocuje sukcesami czego serdecznie życzymy.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur