Młodzież Zapobiega Pożarom - Turniej

06-03-2014

Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w  Baranowie  Sandomierskim informuje, że wzorem lat ubiegłych organizowana jest w br. XXXVII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ”Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Turniej ten rozgrywany rokrocznie jest  jedną  z głównych imprez propagujących wśród  dzieci i młodzieży znajomość  przepisów przeciwpożarowych oraz  zasady  bezpiecznego obchodzenia się  z  ogniem.

W tym roku   eliminacje Miejsko - Gminne  OTWP pt. odbędą się  w dniu
08 kwietnia 2014 roku o godzinie 1100 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim.
          Biorąc  powyższe pod  uwagę prosimy o podjęcie  stosownych  działań w  celu  przygotowania dzieci i młodzieży  do przeprowadzenia środowiskowych eliminacji OTWP w Waszej  Szkole zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Jednocześnie zapraszamy młodzież i dzieci  zainteresowaną tematyką ochrony przeciwpożarowej do odwiedzenia remiz Ochotniczych Straży Pożarnych, w miejscowościach w których zlokalizowane są szkoły (po uzgodnieniu terminu z prezesem lub naczelnikiem danej jednostki OSP) , celem zapoznania się ze sprzętem pożarniczym będącym na wyposażeniu poszczególnych jednostek OSP.

W związku z licznymi prośbami ze strony Dyrektorów Szkół o udzielenie merytorycznej pomocy, deklarujemy udział przedstawicieli Prezydium naszego Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSPRP w eliminacjach szkolnych.

Wyłonione  3 - osobowe   grupy  w dwóch kategoriach wiekowych  tj.:
     - I grupa – uczniowie szkół podstawowych,
     - II grupa – uczniowie szkół gimnazjalnych,
należy zgłosić do tutejszego Urzędu  w terminie  do 04 kwietnia 2014  roku, podając imię i nazwisko uczestnika, klasę i wiek oraz imię i nazwisko opiekuna grupy.
Zapraszamy również do udziału młodzież z III grupy wiekowej - uczniów szkół ponad gimnazjalnych, zamieszkałych na terenie miasta i gminy Baranów Sandomierski.
Dzieci i młodzież przygotowująca  się  do OTWP może   korzystać m.in. z materiałów   szkoleniowych, które są dostępne na stronie internetowej Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu www.straz.tarnobrzeg.pl.Zakładka: Informacje i porady.

Informujemy jednocześnie, że wstępny termin eliminacji powiatowych OTWP dla gmin powiatu tarnobrzeskiego zaplanowano na dzień 29 kwietnia br.

Prezes Zarządu oddziału Miejsko-Gminnego

Jacek Hynowski