Młodzi karatecy na podium!

08-03-2021
W sobotę 6 marca 2021 roku w hali OSIR w Przemyślu odbył  się Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla na którym z powodzeniem startowało ośmioro zawodników Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate. Wśród mistrzów karate, znaleźli się również młodzi mieszkańcy Gminy Baranów Sandomierski: Natalka Paczyńska, Kamil Pluta, Patryk Kościelny, Wikto Kopeć i Jakub Kubik.
Młodzi karatecy, po raz kolejny potwierdzili swoje umiejętności zdobywając najlepsze miejsca. W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z 10 klubów karate, jednak to zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate zdeklasowali przeciwników.Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: Gabirela Uzar - 1 miejsce, Kamil Pluta -1 miejsce, Natalia Paczynska - 2 miejsce, Wiktor Kopeć- 2 miejsce, Jakub Kubik - 2 miejsce, Marcin Sromek -2 miejsce, Patryk Kościelny -3 miejsce, Kacper Sromek 4 miejsce.
Ponadto sędziowie wyłaniali z każdego klubu najlepszego technika- taktyka zawodów, którym został z Kamil Pluta.
Organizatorem turnieju był shihan Jan Wac 5 Dan prezes przemyskiego klubu kyokushin karate „SAIHA”. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Orłowski 5 Dan z Sandomierza. Turniej patronatem objął prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun.
Opiekunami zawodników byli senesi Grzegorz Uzar ( który był jednocześnie sędzią ), Mariusz Mystek który pełnił również rolę sekundanta, Łukasz Adamkiewicz. Serdeczne podziękowania dla rodziców( Wiesław Kościelny, Grzegorz Kubik, Sylwia i Krzysztof Kopeć, Ryszard Sromek za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody i opiekę nad swoimi pociechami.
Serdecznie gratulujemy młodym mistrzom karate, życząc kolejnych sukcesów, w ich sportowej karierze!

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur