Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Militariada w Nowej Dębie

10-06-2014

Po raz szósty organizowana jest w Nowej Dębie Militariada. Oprócz ogromnej dawki muzyki można się spodziewać wielu wojskowych niespodzianek.
     Jest już znany program imprezy, która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2014 r. W tym roku oprócz prezentacji sprzętu wojskowego i pokazów w wykonaniu Wojska Polskiego, w tym 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, największą atrakcją będzie rekonstrukcja bitwy pancernej pod Studziankami z wykorzystaniem przez grupy rekonstrukcyjne czołgów T-34 i Panther oraz innego sprzętu ciężkiego. Realizacja scenariusza przygotowanego przez Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X.D.O.K.” ma na celu przybliżenie realiów jednej z największych bitew z udziałem polskich czołgów na froncie wschodnim podczas II wojny światowej.
Organizatorzy zapowiadają także huczne rozpoczęcie obchodów ważnej rocznicy dla lokalnego środowiska, jakim jest 75-lecie działalności Zakładów Metalowych „Dezamet” S.A.
     Oczywiście militaria to nie wszystko i w ramach koncertów zaproszono znane kapele, dopasowując muzykę do każdego widza. Będzie więc tak lubiane w Nowej Dębie reggae, rock i pop. Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Piersi (14 czerwca) czy Małgorzata Ostrowska (15 czerwca). Nie zabraknie lokalnych wykonawców: My Madness, Tarantula, The Trepp, Jesioł, Le Moor oraz Mr. Pollack.
Głównymi organizatorami tegorocznej Militariady są: burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Współorganizatorami zostali: Zakłady Metalowe „Dezamet" oraz Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.
Szczegóły na www.militariada.nowadeba.pl oraz https://www.facebook.com/militariada

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2014-10-01
Data publikacji: 2014-10-01
Data modyfikacji: