Lasowiacka Grupa Działania

25-02-2014

Zarząd Województwa Podkarpackiego
informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”
za pośrednictwem Stowarzyszenia Lasowiacka Grupa Działania, działającej na terenie gmin: Baranów Sandomierski, Bojanów, Nowa Dęba.

1. Termin składania wniosków: 27.02.2014 r. – 14.03.2014 r.

2. Miejsce składania wniosków:
Biuro Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” (budynek ul. Bieszczadzka 2, 39-460 Nowa Dęba) w godzinach: 7.00–15.00 (poniedziałek -  piątek)

3. Tryb składania wniosków:
Kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy składać bezpośrednio w terminie i miejscu określonym w niniejszym ogłoszeniu.

4. Wzór formularza wniosku o przyznanie pomocy znajduje się na stronach internetowych:
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego pod adresem www.wrota.podkarpackie.pl, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod adresem www.arimr.gov.pl oraz Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania” pod adresem www.lasowiacka.pl

5. Kryteria wyboru operacji w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” przez Lokalną Grupę Działania, określonych w Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym kryteriów, na podstawie których ocenia się uzasadnienie realizacji operacji w ramach LSR, wykaz dokumentów  niezbędnych do weryfikacji spełnienia kryteriów wyboru operacji oraz minimalne wymagania, których spełnienie jest niezbędne do wyboru operacji przez LGD udostępnione są na stronach internetowych:
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego pod adresem WWW.podkarpackie.pl,  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod adresem www.arimr.gov.pl oraz Stowarzyszenia „Lasowiacka Grupa Działania” pod adresem www.lasowiacka.pl

7. Limit dostępnych środków: 61 915,55 zł (sześćdziesiąt jeden tysięcy dziewięćset piętnaście złotych pięćdziesiąt pięć groszy)

8. Minimalne wymagania, których spełnienie jest niezbędne do wyboru projektu przez LGD:
- Zgodnie z § 24 ust. 8 Regulaminu Rady operacja może być przyjęta do finansowania, jeżeli średnia liczba uzyskanych punktów z wszystkich, ważnych kart oceny, będzie wyższa niż 50% maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania
-Zgodność z co najmniej jednym kryterium na podstawie których ocenia się uzasadnienie realizacji projektu w ramach LSR, tj.:
a)     Operacja ma wpływ na realizację celów szczegółowych zawartych w LSR w zakresie rozwoju turystyki
lub
b)     Operacja ma wpływ na realizację celów szczegółowych zawartych w LSR dotyczących wykorzystania lokalnych zasobów społecznych, kulturowych, historycznych lub przyrodniczych

Osoba publikująca: Tomasz Priuś