Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Konkurs na Palmę Wielkanocną

15-04-2014

25 lutego 2014 roku Dyrekcja Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury z inicjatywy instruktora ds. folkloru Barbary Sroczyńskiej ogłosił kolejną: IV edycję konkursu pod nazwą: „Najpiękniejsza i Największa Palma Wielkanocna, który jest skierowany do mieszkańców Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na Niedzielę Palmową 2014 roku. Co roku w innej Parafii z terenu naszej gminy w celu zaangażowania możliwie jak największej ilości ludzi.
13 kwietnia 2014r. w budynku  ŚDK w Skopaniu mieszkańcy z terenu Gminy Baranów Sandomierski zaprezentowali  -  10 Dużych   Palm Wielkanocnych.
Następnie piękny kolorowy korowód przemaszerował do kościoła parafialnego w  Skopaniu na uroczystą mszę świętą. Po mszy palmy pozostały w kościele, a wszyscy uczestnicy konkursu ponownie spotkali się w budynku Środowiskowego Domu Kultury w Skopaniu na poczęstunku  i rozdaniu nagród.
Poziom prac był bardzo wysoki. Wykonanie z naturalnych materiałów: estetyczne, misterne i bardzo dokładne, wymagające wiele inwencji twórczej, artystycznej oraz ciężkiej pracy. Palmy konkursowe to prawdziwe dzieła sztuki, wykonane przez wielkich artystów, ukrytych na terenie naszej gminy. Najpiękniejszym celem konkursu jest to, że dorośli artyści zaszczepiają i przekazują piękną tradycję i swoje umiejętności młodemu pokoleniu.
W konkursie wzięły udział  Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia, rodziny z dziećmi, młodzież oraz dzieci z opiekunami z Domu Dziecka w Skopaniu. Cieszy to bardzo, ponieważ daje nadzieję, że piękne tradycje, w których łączy się prawdziwa sztuka, tradycja i wiara,  nie zaginą na terenie naszej gminy. 
Komisja w składzie:
─ Anna Grabowska   –       przewodnicząca komisji
─ Magdalena Stokłosa   –   plastyk - członek komisji
─ Barbara Sroczyńska  –    instruktor ds. folkloru - członek komisji postanowiła przyznać: 

 

  • Dla Dzieci z Dom Dziecka w Skopaniu - I miejsce
  • Koło Gospodyń Wiejskich ze Skopania  - I miejsce
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Kaczaków  - II miejsce
  • Sołectwo z Suchorzowa  - II miejsce
  • Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Baranowskiej  - III miejsce
  •  Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy  - III miejsce

  Pozostali uczestnicy czyli Stowarzyszenie Rodzin  Katolickich  ze Skopania, Sylwia Jajko z rodzina ze Skopania, Koło Gospodyń Wiejskich ze Ślęzaków oraz Rada Osiedla w Skopaniu, otrzymali wyróżnienia oraz książki.                               
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz  nagrody ufundowane przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim. Potem odbyło się świąteczne spotkanie przy kawie, herbacie, ciasteczkach, które zabezpieczył organizator. Natomiast wspaniałe ciasto (sernik) sponsorowała - „Piekarnia Wiejska” S. C. Cecylia Madej i Marcin Madej – Knapy

tekst: MGOK Barbara Sroczyńska foto :Tomasz Młyniec

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: Tomasz Priuś
Data wytworzenia: 2014-10-01
Data publikacji: 2014-10-01
Data modyfikacji: 2014-10-01