KONKURS GRANTOWY "TU MIESZKAM TU ZMIENIAM"

23-10-2014

Konkurs grantowy pod hasłem "TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM"organizowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK we współpracy z Bankiem, daje szansę lokalnym fundacjom, stowarzyszeniom oraz społecznikom na otrzymanie jednego z 305 grantów, którymi Fundacja chce wesprzeć najciekawsze projekty lokalne zmieniające przestrzeń publiczną. Bank przeznaczył na ten ce1,5 milion złotych.
Granty przeznaczone  zostaną na wsparcie inicjatyw z  zakresu: zagospodarowania lokalnej przestrzeni publicznej, ochrony środowiska naturalnego, ochrony zabytków, pielęgnowania i tworzenia miejsc pamięci, budowania wspólnot międzypokoleniowych i pogłębiania więzi lokalnych, jak też promocji i upamiętniania postaci, które wywarły pozytywny wpływ na najbliższe otoczenie.
W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które mają pomysł na konkretną zmianę w swojej okolicy i zgłoszą go za pośrednictwem dowolnej fundacji, stowarzyszenia czy pozarządowej organizacji społecznej, ale także szkoły, domu kultury czy innej instytucji samorządowej. Na zgłoszenie projekty będzie można głosować również internetowo.
Projekty można zgłaszać poprzez aplikację internetową na stronie www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam w terminie od 22 września do 23 listopada 2014 r. Realizacja 15 najlepszych inicjatyw lokalnych zostanie wsparta grantami w wysokości 20.000 zł. Ponadto Bank wręczy 30 nagród po 10.000 zł, 100 nagród po 5.000 zł i 160 nagród po 2.500 zł.
Materiały do pobrania, regulamin oraz szczegóły konkursu można znaleźć na specjalnej podstronie internetowej bankuwww.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmianiam
Bank Zachodni WBK od lat chętnie angażuje się w działania wspierające społeczności lokalne, w których działa na co dzień.
Wszystkie pytania można kierować na adres e-mail:

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: