Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

12-03-2021

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie naszej Gminy do uczestnictwa w Konkursie o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Organizatorem konkursu jest Kancelaria Prezydenta RP pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich w celu promocji i prezentacji ich wielopłaszczyznowej działalności.

Nabór wniosków trwa od 2 do 23 marca 2021 roku.

Co trzeba zrobić?

1. Wypełnić i wysłać kartę zgłoszeniową, która stanowi załącznik nr 1

2. Przygotować krótki materiał audio - wizualny na temat Koła.

Konkurs na szczeblu wojewódzkim będzie odbywał się na dwóch etapach:

I etap - będzie polegał na ocenie nadesłanych kart zgłoszeniowych (z każdego województwa zostanie wskazanych 5 kół)

II etap - to ocena działalności Kół zakwalifikowanych do tego etapu na podstawie nadesłanych materiałów audio - wizualnych.

Laureaci, którzy pomyślnie przeszli poszczególne etapy eliminacji wojewódzkich na szczeblu ogólnopolskim 19 czerwca 2021 roku w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami artystycznymi i kulinarnymi poprzez:

- zaaranżowanie stołu weselnego młodej pary z uwzględnieniem folkloru oraz regionalnych rękodzieł,

-  przygotowanie specjałów kuchni regionalnej,

- zaprezentowanie elementów tradycyjnego obrzędu weselnego charakterystycznego dla danego regionu.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi we wrześniu br. podczas Dożynek Prezydenckich 2021 roku w Warszawie.

Dla Laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne:

- 1 miejsce 5000 zł brutto

- 2 miejsce 3000 zł brutto

- 3 miejsce 2000 zł brutto.

Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w regulaminie

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur