KGW Skopanie ma nowy sprzęt!

10-03-2021

Koło Gospodyń Wiejski w Skopaniu dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej zrealizowało zadanie pt. „Pracownia kulinarna produktu lokalnego w Skopaniu” mające na celu zachowanie dziedzictwa lokalnego – w tym wyposażenie mające na celu szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego.

W ramach tego zadania zakupiono zmywarkę z funkcją wyparzania wraz z podstawą i zmiękczaczem wody, a także płytę grillową do kuchni Koła Gospodyń Wiejskich, która mieści się  w Skopaniu przy ul. Św. Floriana 1. Zakup tych urządzeń pozwoli przede wszystkim na rozwijanie umiejętności kulinarnych członków Koła Gospodyń Wiejskich w Skopaniu, wpłynie na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni i przyczyni się do lepszej organizacji pracy oraz zachowania wymogów sanitarnych.

Wartość dofinansowania wyniosła 7 200 zł.

Zadanie zrealizowane zostało na podstawie umowy podpisanej w dniu 11 stycznia 2021 r.  z Lasowiacką Grupą Działania o powierzenie grantu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w ramach projektu grantowego pn. „Zakup wyposażenia do miejsc wspierających dziedzictwo kulinarne obszaru Lasowiackiej Grupy Działania”.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur