Informacje o dotacjach

05-09-2014

1. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wspiera działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego. W ramach Programu Fundacja udziela dofinansowań instytucjom non-profit na przedsięwzięcia mieszczące się w ramach dwóch głównych obszarów programowych:

I. EDUKACJA Innowacje w edukacji
Edukacja ekonomiczna
Dziedzictwo kulturowe i tradycje
Twórczość artystyczna dzieci i młodzieży
II. ROZWÓJ LOKALNY Priorytety opieki zdrowotnej
Polityka społeczna
Nauka przedsiębiorczości

O dotacje mogą wnioskować:

• fundacje,
  • stowarzyszenia,
  • szkoły,
  • domy kultury,
  • biblioteki,
  • jednostki samorządu terytorialnego działające na rzecz dobra publicznego.

Organizacja składająca wniosek musi posiadać własne konto bankowe.

Szkoły również muszą posiadać własne konto bankowe, niezależne od organu prowadzącego. W przypadku gdy szkoła ma rachunek bankowy udostępniony przez organ prowadzący, wniosek powinien być złożony przez instytucję prowadzącą.

Fundacja nie finansuje: osób fizycznych, podmiotów prawa handlowego, podmiotów ekonomii społecznej, przedsięwzięć realizowanych dla osiągnięcia zysku, kosztów bieżącej działalności organizacji, projektów inwestycyjnych (w tym budów, remontów), projektów realizowanych za granicą, przedsięwzięć religijnych i politycznych, zakupów wyposażenia pracowni komputerowych, zakupu sprzętu sportowego, imprez okolicznościowych (festiwali, koncertów, przedstawień teatralnych, jubileuszy, wystaw etc.), obozów, kolonii, rajdów, przedsięwzięć sportowych, stypendiów, kapitałów żelaznych.

Najbliższe terminy składania wniosków: od 8 września do 3 października 2014 r.  - decyzja Zarządu Fundacji o przyznanych dotacjach 21 listopada 2014 r.

W powyższym terminie będzie można składać zarówno wnioski o charakterze lokalnym jak i ponadlokalnym.

Wszystkie informacje znajda Państwo na stronie http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/6138.htm

2.       III NABÓR WNIOSKÓW O MIKRODOTACJE – KONKURS FIO NR 3/2014

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój zaprasza grupy nieformalne, samopomocowe oraz młode organizacje pozarządowe do składania wniosków o mikrodotacje w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów”

I. Zakres rzeczowy projektu możliwy do sfinansowania:

1. Grupa nieformalna może się ubiegać o mikrodotację na realizację projektu w każdej ze sfer pożytku publicznego, o których mowa w artykule 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego.
2. Młoda organizacja pozarządowa lub grupa samopomocowa spełniająca warunki młodej organizacji pozarządowej może ubiegać się o mikrodotację wyłącznie na jeden z następujących typów działań: - realizację projektu w każdej ze sfer pożytku publicznego, o których mowa w artykule 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego

LUB
- realizację projektu związanego z rozwojem młodej organizacji pozarządowej.

II. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na dofinansowanie mikrodotacji:

W konkursie FIO nr 3/2014 wysokość środków finansowych zaplanowanych na dofinansowanie mikrodotacji to 50 000 zł.
III. Termin oraz warunki składania wniosków:

Termin składania wniosków: 08.09.2014 (od godz. 8:00) - 14.09.2014r (do godz. 24:00).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: Tomasz Priuś