Informacja o pracy Przedszkola w Skopaniu

05-03-2021

Szanowni Rodzice!

Dyrektor Zespołu Szkól w Skopaniu w porozumieniem z organem prowadzącym – Gminą Baranów Sandomierski - informuje, że nie ma  przesłanek prawnych i epidemiologicznych, aby zamknąć przedszkole w Skopaniu. Zajęcia zawieszone są w grupach, w których Sanepid potwierdził przypadek COVID-19. Rodzice tych dzieci otrzymują zasiłek opiekuńczy, ponieważ pełnią opiekę nad dziećmi przebywającymi w kwarantannie. Pozostałe grupy funkcjonują bez zmian, ponieważ nie potwierdzono tam przypadku zakażenia. Nie ma więc  podstaw prawnych do wysłania tych dzieci na kwarantannę i wypłaty zasiłku opiekuńczego dla rodzica, który nie poszedłby do pracy z powodu zatrzymania dziecka w domu.

W dalszym ciągu prosimy o obserwację własnych pociech.

Marzenna Lasek – dyrektor Zespołu Szkół w Skopaniu

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur