I halowy turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 2001-2003 o Puchar Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

17-02-2014

W sobotę, 15 lutego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzy-cach odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2001-2003 o Krzysztofa Pitry, Puchar Starosty Powiatu Tarnobrze-skiego. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn.
GRUPA A: TŁOKI GORZYCE, JEZIORAK CHWAŁOWICE, AKADEMIA PIŁKARSKA „LIDER” Z SOKOLNIK, WISŁA BARANÓW SANDOMIERSKI.
GRUPA B: UKS GORZYCE, STAL STALOWA WOLA, WISŁA SAN-DOMIERZ, SOKÓŁ NISKO.
Jako powiat bardzo często wspieramy inicjatywy i działania, które pozwalają młodym ludziom realizować swoje pasje, w tym także sportowe. Uważamy, że tego typu turniej, podczas którego rywalizują ze sobą zawodnicy z wielu klubów, pozwala zweryfikować ich umiejętności. Ponadto zawodnicy mają okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Cieszy nas to, że do pierwszego turnieju zgłosiła się tak duża liczba drużyn, które prezentowały wysokim poziom gry. To pokazuje, że należy zorganizować kolejną edycję turnieju – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tar-nobrzeskiego.
W gronie organizatorów była także Dyrekcja Gimnazjum im Jana Pawła II w Gorzycach oraz Stanisław Wierzgacz. -Pragnę wszystkim bardzo podziękować za pomoc w organizacji a szczególnie Panu Staroście Krzysztofowi  Pitrze, Sylwestrowi  Kotwicy i  Leszkowi Surdemu. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gorzyc. Niespodziewanie zjawiła się spora liczba kibiców, którzy fantastycznym dopingiem wspierali dzieciaki. Gratuluję zwycięzcom ze Stalowej Woli – powiedział Stanisław Wierz-gasz.
Pierwszy półfinał, I miejsce z Gr A z II miejscem z Gr B Jeziorak Chwałowice – Wisła Sandomierz 3:1
Drugi półfinał, I miejsce z Gr B z II miejscem z Gr A Tłoki Gorzy-ce – Stal Stalowa Wola 1:2
Mecz o III i IV miejsce: Tłoki Gorzyce – Wisła Sandomierz 3:0
FINAŁ Jeziorak Chwałowice – Stal Stalowa Wola 0:2
Najlepszym Zawodnikiem turnieju został: Nikodem Pietruszka (GKS TŁOKI GORZYCE)
Najlepszym Bramkarzem został: Jakub Lebioda(ZKS STAL  ST. WOLA)
Królem Strzelców został: Kacper Wydra (Jeziorak CHWAŁOWI-CE)
Sponsorzy Turnieju: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, BE-TONBUD- Marcin Wnuk, Prezes Podokręgu Piłkarskiego Stalowa Wola – Zenon Krówka, Eugeniusz Pikus, Dariusz Dul, Sklep Sportowy MA-RATON – Mieczysław Sowa, GOK – Gorzyce – Bogdan Karp.
Patronat medialny ECHO DNIA, TYGODNIK SZTAFETA, RADIO LELIWA

Osoba publikująca: Tomasz Priuś