Festyn rodzinny w Skopaniu

18-07-2014

FESTYN RODZINNY W SKOPANIU.

W  niedzielę 13 lipca jednostka OSP Skopanie wspólnie z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich   była współorganizatorem festynu rodzinnego, na który przygotowano wiele atrakcji.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się miasteczko ruchu drogowego i rodzinny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.  Dwuosobowa  drużyna składająca się z rodzica i dziecka miała za zadanie rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego dotyczących ruchu rowerów i pieszych oraz pokonać tor przeszkód ustawiony na boisku przy remizie osp. Dla wszystkich uczestników konkursu WORD przygotował atrakcyjne zestawy  nagród, w tym kamizelki  i opaski odblaskowe oraz gadżety reklamowe WORD –u.

Także nasza jednostka przygotowała konkursy  z nagrodami dla najmłodszych i ich rodziców. Było m.in. rodzinne nalewanie wody z hydronetki przez ściankę nalewkową ( jak w rozwinięciu bojowym CTi F) do pojemników ustawionych za nalewakami.  I tu rodzice przekonali się jak trudne jest to zadanie, które ich pociechy wykonują na zawodach. Był także pożarniczy tor przeszkód tylko dla najmłodszych, gdzie dzieci podpinały prądownice do węża i przebiegały przez tunel . Dla wszystkich uczestników konkursów przygotowaliśmy nagrody : maskotki, książki, smycze i daszki przeciwsłoneczne.

Duże wrażenie na wszystkich zrobił pokaz prowadzenia akcji gaśniczej z drabiny 37 metrowej z JRG PSP w Tarnobrzegu. Trzech strażaków naszej jednostki w pełnym umundurowaniu bojowym wyjechało w koszu drabiny na wysokość 37 m i podało prąd wody z działka umieszczonego na szczycie kosza.

W stoiskach i bufetach można było zakupić napoje chłodzące, kiełbaskę z grilla oraz znakomite jedzenie przygotowane przez panie z KGW  m.in. pierogi, domowe ciasta, swojski smalec, ogórki małosolne i wiele innych pyszności.

Nie zapomnieliśmy także o kibicach piłkarskich i każdy zainteresowany mógł obejrzeć w plenerze  na dużym ekranie finałowy mecz piłkarskich mistrzostw świata ( NIEMCY-ARGENTYNA  1:0).

Miłośnicy tańca i dobrej muzyki bawili się do późnej nocy wspólnie z zespołem ,, PLUS”.

Wszystkim , którzy przyczynili się do sukcesu festynu należą się serdeczne podziękowania. Dziękujemy więc panu staroście tarnobrzeskiemu- Krzysztofowi Pitrze, burmistrzowi miasta i gminy Baranów S. – Jackowi Hynowskiemu, wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu tarnobrzeskiego – Grzegorzowi Ślęzakowi, dyrektorowi  WORD w Tarnobrzegu- Kamilowi Kalince, komendantowi Miejskiemu PSP Tarnobrzegu – bryg. Andrzejowi Babiec. Szczególne podziękowania należą się wszystkim , którzy pracowali podczas festynu: pracownikom WORD, strażakom z JRG Tarnobrzeg, sołtysowi i członkom rady sołeckiej, paniom z KGW oraz druhnom i druhom z naszej jednostki.

Mamy nadzieję , że dostarczyliśmy wszystkim wielu wrażeń i radości i za rok znów się spotkamy na festynie rodzinnym w Skopaniu a my przygotujemy nowe atrakcje.

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: Tomasz Priuś