Dzień Liczby Pi w Szkole Podstawowej w Skopaniu

22-03-2021

Tegoroczne zmagania podzielone zostały na trzy konkurencje: ciekawostki, eksperymenty oraz wypieki. Każdy mógł wybrać dziedzinę, w której czuje się mocny.
Osoby obdarzone talentem artystycznym i informatycznym mogły wykazać się w przygotowaniu ciekawostek o liczbie π. Uczniowie obdarzeni cechą odkrywcy i badacza wykonywali eksperymenty potwierdzające wartość liczby π.

Zwieńczeniem obchodów była konkurencja kulinarno-matematyczna. Uczniowie tworzyli przepisy matematyczne, a następnie samodzielnie lub wspólnie z opiekunem, rodzicem lub babcią przygotowywali okrągłe ciasta.
Obchody były bardzo udane i na pewno przyczyniły się do pogłębienia wiedzy naszych uczniów na temat liczby π, jej znaczenia dla nauk ścisłych i nie tylko.

Prezentacja prac odbyła się na stronie szkolnego Fb i przez aplikację Teams.

Efekty pracy uczniów z klas 4-7, mogą Państwo zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur