Dzień Kobiet w Woli Baranowskiej

18-03-2014

9 marca w Woli Baranowskiej zorganizowano spotkanie, na które zaproszono kobiety z całej gminy. Z okazji Dnia Kobiet specjalnie dla nich ze swoim programem kabaretowym przyjechał zespół „Pasjonata” z Padwi Narodowej. Na co dzień padwianie występują z repertuarem klasycznym, ale już od trzech lat specjalnie na Dzień Kobiet przygotowują humorystyczne przedstawienie. Tym razem oparte było na motywach lat 70. Wyzwolone kobiety i prawdziwi mężczyźni z humorem i dystansem do siebie, czasem melancholijnie i musicalowo prezentowali swoje muzyczne i aktorskie talenty. Kólowały piosenki Abby, ale można było usłyszeć także kompozycje Bee Gees lub Johna Lennona z polskimi tekstami, w wersjach zaproponowanych przez samych członków zespołu. Nad całością czuwała Agata Nino‑Chwałek, która prowadzi padewską „Pasjonatę”. O organizację spotkania zadbał sołtys wraz z radą sołecką. W Domu Ludowym przystrojono salę, paniom przybyłym na spotkanie i występującym panowie rozdali kwiaty; częstowali kawą, herbatą i ciastem. Żywiołowa publiczność prosiła o bisy – niektórzy pamiętając ubiegłoroczne przedstawienie, prosili o numery z zeszłego roku, które zapadły im w pamięci. Na koniec życzenia wszystkim kobietom złożył burmistrz Jacek Hynowski, w imieniu swoim i przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Idzika.

Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca: