Druhowie wspierają Narodowy Program Szczepień

05-02-2021

15 stycznia br. ruszyła pierwsza tura rejestracji na szczepienie przeciw SARS-CoV-2 dla osób, które ukończyły 80 lat (tydzień później tj. 22 stycznia - dla osób, które ukończyły 70 lat). Tego samego dnia w związku z dyspozycją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i  Administracji Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski uruchomił specjalny telefon informacyjny, który służy do zgłaszania zapotrzebowania na transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

Szczepienia rozpoczęły się 25 stycznia a punktem szczepień na terenie naszej Gminy jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Baranowie Sandomierskim. Wśród mieszkańców znalazły się osoby, które zgłosiły zapotrzebowanie na transport i tu z pomocną dłonią ruszyli druhowie z  Ochotniczych Straż Pożarnych w Gminie, którzy zapewniają swoją pomoc od drzwi domów aż po sam punkt szczepień i z powrotem.

Transport osób niepełnosprawnych możliwy jest dzięki przystosowanemu pojazdowi, który na ten cel użyczył Środowiskowy Dom Samopomocy w Knapach, natomiast dla osób, które nie wymagają takiego specjalistycznego pojazdu strażacy do przewozu używają swoich mniejszych samochodów strażackich.

Przypomnijmy, że na chwilę obecną zapisy na szczepienia zostały wstrzymane do odwołania. O przywróceniu terminu zapisów będziemy wszystkich zainteresowanych na bieżąco informować.

Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur