Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

Dotacja dla Gminy Baranów Sandomierski!

31-03-2021

To właśnie dziś 31.03.2020r. poznaliśmy beneficjentów kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do jednostek samorządu terytorialnego na terenie całego kraju trafi kolejna transza środków w wysokości 6 mld złotych. Wśród jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymają dotację znalazła się Gmina Baranów Sandomierski, która otrzymała dofinansowanie na inwestycje w Ślęzakach.

 

W ramach dotacji  Gmina Baranów Sandomierskim otrzymała kwotę 400 000,00 zł na inwestycję polegająca na termomodernizacji, rozbudowie i przebudowie budynku remizy w Ślęzakach z przeznaczeniem na wielofunkcyjny budynek użyteczności publicznej. Realizacja zadania poprawi standard działalności operacyjnej OSP i zapewni nowe funkcje obiektu, tj. dom ludowy i siedziba organizacji pozarządowych, m.in. Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora, służące integracji wspieraniu rozwoju kulturalnego i postaw obywatelskich.

 

Podczas II odsłony Rządowego Funduszu Inwestycji jednostki samorządu terytorialnego mogły wnioskować o środki na konkretne zadanie. Nabór tych wniosków trwał 28 grudnia 2020 roku. Podczas oceny wniosków brano pod uwagę takie kryteria jak kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu.

 

Warto przypomnieć, że w ramach  programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy już dofinasowana w poprzednich naborach m.in. na inwestycje polegające na przebudowie i rozbudowie budynku przedszkola w miejscowości Wola Baranowska – 1 100 000,00 zł oraz termomodernizacji budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim – 2 000 000,00 zł.

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli, remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. W ramach programu powstanie wiele ważnych inwestycji realizowanych przez Samorządy.

 

 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Magdalena Kosztur
Osoba aktualizująca: Magdalena Kosztur
Data wytworzenia: 2021-03-31
Data publikacji: 2021-03-31
Data modyfikacji: 2021-03-31