Aleja Klonowa – Pobudzenie aktywności sąsiedzkiej.

30-09-2014

Stowarzyszenie „Arkadia” wraz z mieszkańcami ul Kościuszki z Baranowa Sandomierskiego, dzięki dotacji z konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2014”, zrealizowali projekt pn. Aleja Klonowa – Pobudzenie aktywności sąsiedzkiej.
Grupa mieszkańców poprzez swoją aktywność i chęć poprawienia estetyki ulicy na której mieszkają, zakupiła 60 drzew ozdobnych  z rodziny KLON. Zostały one posadzone wzdłuż obu stron ulicy dzięki czemu powstała piękna aleja spacerowa.
Koszt przedsięwzięcia wyniósł 4500 zł.  Dobrem wspólnym projektu jest podniesienie atrakcyjności nowopowstałego osiedla przy ul. Kościuszki.
Dzięki temu projektowi promowane były postawy proekologiczne, wspólne zaangażowanie mieszkańców do wspólnego działania, integracja mieszkańców, a także  pobudzenie aktywności międzysąsiedzkiej.
W połowie września mieszkańcy spotkali  się na pikniku rodzinnym, który był uroczystym podsumowaniem projektu. Dla wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie jak i zaproszonych gości zorganizowane zostało ognisko, mieszkanki ulicy przygotowały przekąski i ciasta. Na pobliskim placu zabaw i boisku zostały zorganizowane gry i zabawy dla dzieci, każdy z gości znalazł w tym dniu atrakcję dla siebie. Stowarzyszenie Arkadia od kilku lat prężnie działa na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, wcielając swoje pomysły na poprawę wyglądu gminy jak i miejscowości.

K.Młyniec

Osoba publikująca: Tomasz Priuś