Oficjalna Strona Miasta i Gminy

Baranów Sandomierski

Aktualności

"Aktywna młodzież- budujemy społeczeństwo obywatelskie"

03-04-2014

AKTYWNA MŁODZIEŻ

     Podstawą demokracji jest uczestnictwo obywateli w życiu publicznym. Może ono wyrażać się  w różny sposób:  udział w wyborach,  poparcie dla działań rządzących lub różne formy protestu czy zakładanie stowarzyszeń. Każdy z nas może mieć  wpływ  na to, co się dzieje
w naszej najbliższej okolicy, gminie czy powiecie. 30 marca w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyła się, zorganizowana w ramach rekrutacji do XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, debata pt. „ Aktywna młodzież – budujemy społeczeństwo obywatelskie”. Moderatorki debaty Paulina Biłas  i Natalia Marek – uczennice gimnazjum w Skopaniu – zaprosiły ekspertów i publiczność do dyskusji na temat społeczeństwa obywatelskiego oraz możliwości działania obywateli. Uczestnicy spotkania wspólnie zastanawiali się nad przyczynami niewielkiego zainteresowania młodzieży życiem publicznym oraz skutecznymi sposobami zachęcenia młodych ludzi do większego zaangażowania na tym polu. Wspólna diagnoza problemu pozwoliła wypracować pomysły działań, które mają zachęcić młodzież do inicjowania i podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej.
       W roli ekspertów, którzy dzielili się wiedzą oraz własnymi refleksjami na temat aktywności młodzieży wystąpili: Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Jacek Hynowski, zastępca Burmistrza  Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Jan Pelczar, radny Rady Miejskiej i Przewodniczący Osiedla w Skopaniu Edward Rusin, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej i Rozwoju Przedsiębiorczości w gminie Baranów Sandomierski „SOKÓŁ” Małgorzata Król, dyrektor Zespołu Szkół w Skopaniu Marzenna Lasek, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z gimnazjów w Skopaniu i Woli Baranowskiej. 

bip
Podmiot publikujący: Gmina Baranów Sandomierski
Osoba odpowiedzialna:
Osoba publikująca: Tomasz Priuś
Osoba aktualizująca:
Data wytworzenia: 2014-10-01
Data publikacji: 2014-10-01
Data modyfikacji: