"48 Sabałowe Bajania" - Festiwal Folkloru Polskiego" w Bukowinie Tatrzańskiej

20-08-2014

"48 Sabałowe Bajania" - Festiwal Folkloru Polskiego" w Bukowinie Tatrzańskiej

Na "SABAŁOWYCH BAJANIACH" w Bukowinie Tatrzańskiej wszystkie Lasowiaczki zostały nagrodzone i uhonorowane. Dorosła grupa śpiewacza "Lasowiaczki", w składzie Anna Rzeszut, Kazimiera Malinowska, Józefa Marzec, Jadwiga Malinowska i Agata Rzeszut, zajęła III miejsce. Gawędziarze Barbara Sroczyńska, Karol Bator i Karol Skura otrzymali wyróżnienie oraz dyplomy za udział. Po raz pierwszy zaprezentowała się dziecięca grupa śpiewacza "Małe Lasowiaczki": Agnieszka, Adaś i Małgosia Ziętek, która otrzymała wyróżnienie. A teraz najważniejsza informacja. W tym roku  wprowadzono Grand Prix Bukowiny Tatrzańskiej jako nagrodę główną - najważniejsze trofeum "Dzika pod Buckiem", którą otrzymała najpiękniej śpiewająca Lasowiaczka z Baranowa Sandomierskiego - ZOFIA WYDRO. Zespół otrzymał od Dyrektora Bukowiańaskiego Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej - Pana Bartłomieja Koszarka: PODZIĘKOWANIE "za wseniljakie fidrygoły" na "Sabałowy Nocy".
Byli z nami również wspaniali (członkowie zespołu "Lasowiaczki") Artur i Patryk Młyniec, to dzięki nim mamy fotki i nagranie występów.
Zespół Obrzędowy Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego dziękuje: Staroście Powiatu Tarnobrzeskiego - Panu Krzysztofowi Pitrze oraz Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego za przychylność i dofinansowanie do transportu, Burmistrzowi  Miasta i Gminy Baranów Sandomierski - Panu Jackowi Hynowskiemu oraz Przewodniczącemu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Baranowa Sandomierskiego - Panu Józefowi Ciejce. Bez ich wsparcia, hojności oraz zrozumienia, nasz zespół nie mógłby pojawić się na "Sabałowych Bajaniach", bo jak bardzo ważne jest kultywowanie tradycji i folkloru oraz promocja tego co mamy najcenniejsze - kulturę naszych ojców i naszej Małej Ojczyzny.
PIĘKNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!
W imieniu Zespołu Obrzędowego Lasowiaczki informację podała